Blog informacyjny
0
Czytaj następny wpis:

Pozycjonowanie stron lekarskich - korzyści i fakty

Internetowa rejestracja pacjentów - istota i zalety

Przez Miłosz Piasecki

Podobnie do wszystkich usługowych przedsięwzięć, również usługi medyczne wprowadzają coraz to bardziej nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Rejestracja pacjentów może stanowić trudne zadanie zarówno dla Ciebie, jak i dla personelu medycznego, szczególnie jeżeli trafia do Ciebie pokaźna liczba pacjentów każdego dnia, czy tygodnia. Bardzo ważne jest aby być precyzyjnym podczas rejestracji, ponieważ ewentualne błędy mogą pozostawić złe wrażenie na pacjentach.
Dla każdego personelu medycznego posiadanie dobrze zorganizowanego systemu rejestracji jest koniecznością i rutyną każdego dnia. Może to być bardzo czasochłonne zadanie. Posiadanie nieefektyanego systemu rejestracji może być bardzo uciążliwe dla wszystkich pracowników gabinetu medycznego. Istnieje jednak proste rozwiązanie tego problemu w postaci systemu rejestracji pacjentów online.

W dzisiejszych czasach w obszarze praktyki medycznej internetowa rejestracja pacjentów jest już szeroko rozpowszechniona. Tak więc jakie możemy wyciągnąć korzyści z korzystania z internetowego systemu rejestracji pacjentów. Poniżej zaprezentowane jest kilka z nich.

Oszczędność czasu. Używanie tradycyjnych metod rejestracji pacjentów potrafi być bardzo czasochłonne. Zainstalowanie systemu rejestracji pacjentów online pomoże całemu personelowi medycznemu zaoszczędzić dużą ilość czasu. Wprowadzanie danych pacjenta oraz terminu wizyty stanie się łatwo dostępne i proste.

Potwierdzanie terminów wizyty - Używając internetowego systemu rejestracji, zarówno pacjent jak i lekarz mogą otrzymywać potwierdzenie terminu wizyty poprzez e-mail lub wiadomość tekstową. Jest to doskonalym sposobem na uniknięcie ciągłych telefonów od pacjentów z pytaniem o termin wizyty.

Rejestracja dokonywana przez pacjentów - Poprzez dostęp do strony internetowej pacjenci mają możliwość samodzielnej rejestracji.

Proste zarządzanie danymi - Używanie internetowego systemu rejestracji pacjentów jest pomocne w organizacji danych na temat pacjentów i wizyt oraz sprawia, że są one łatwo dostępne.

Satysfakcja pacjentów - Używając internetowego systemu rejestracji pacjentów podnosimy poziom ich zadowolenia, ponieważ nie muszą się więcej martwić o zarejestrowanie na czas. Również obserwowanie stanu zdrowia pacjentów jest prostsze dzięki łatwemu dostępowi do danych.

Większa precyzja - Poza łatwą dostępnością do danych, personel medyczny może mieć pewność,że posiadane przez nich informacje będą bardziej precyzyjne. Ponadto lekarze mają możliwość dostępu do danych w każdym miejscu i o każdym czasie, mając pewność, że posiadane przez nich dane są dokładne.

Prezentowane powyżej korzyści wynikają z używania systemu rejestracji online. Został on specjalnie zaprojektowany dla gabinetów medycznych i przychodni, aby pozwolić im rozwijać usługi ochrony zdrowia na wysokim poziomie. Jest to korzystne zarówno dla pacjentów, jak i dla lekarzy.

Każdy lekarz powinien rozważyć korzystanie z internetowego systemu rejestracji pacjentów.

Wersja demonstracyjna

Zamów wersję demonstracyjną i sprawdź promocje w tym miesiącu!

Przygotujemy stronę z uruchomionym systemem CMS (system do edycji treści) i/lub rejestracją pacjentów online oraz propozycję projektu.

Skontaktujemy się z Tobą, aby dowiedzieć się co jest dla Ciebie najważniejsze.

Zamów demo