Blog informacyjny
0
Czytaj następny wpis:

DLACZEGO INTERNETOWA REJESTRACJA PACJENTÓW ZYSKUJE NA POPULARNOŚCI?

Czytaj poprzedni wpis:

PO PIERWSZE STRONA INTERNETOWA, PO DRUGIE POZYCJONOWANIE

post-image

JAK PACJENCI ZNAJDUJĄ SWOJEGO LEKARZA

Przez Miłosz Piasecki

Ponad połowa pacjentów znajduje lekarza dzięki Internetowi – i taki jest trend, a tylko co piąty pacjent dzięki informacjom uzyskanym w Placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej i niewiele mniej (16%) zostaje poleconych „ustnie” – rodzina, znajomi,inni pacjenci.

Tak zwane żółte strony w specjalistycznych informatorach czy książkach telefonicznych to zaledwie 3% - i ta metoda właściwie należy już do przeszłości.

Znalezienie lekarza poprzez „polecenie ustne” jego osoby, to poczynając od zachwalania: „świetny lekarz”, „pomógł mi i uzyskałam informację jak zmienić tryb życia, by dolegliwości nie wracały” poprzez „kontaktowy”, „jest tak dobry, że zdecydowałam, że będzie mnie prowadził”, aż po obserwacje wydawałoby się mniej istotne – doskonale wyposażony gabinet, krótko czekałam na wizytę, estetyczny gabinet.

Jest to ważny sposób, ale bardzo trudno by był skuteczny, gdy pacjent potrzebuje pomocy specjalisty. Również, są to obserwacje bardzo subiektywne, i w gruncie rzeczy potencjalny pacjent ma zbyt mało informacji by podjąć decyzję.

Jednakże zdecydowanie trend jest taki, że pacjenci lekarza odnajdują w internecie i stamtąd czerpią większość informacji o jego praktyce. Żadna inna metoda dotarcia do pacjenta z naszą medyczną ofertą nie jest w stanie tak łatwo udzielić informacji i w tak pełnym zakresie. Bardzo ważne jest również pozycjonowanie stron dla lekarzy, dzięki któremu strona gabinetu uzyskuje pozycję na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google.pl a najlepiej jeśli jest to pierwsza trójka wyników. Odwiedzalność takiej strony medycznej wzrośnie kilkukrotnie - co oznacza kilkukrotnie większą odwiedzalność naszego gabinetu przez pacjentów.

Własna, medyczna strona internetowa może doskonale wesprzeć wszystkie metody znajdowania naszego gabinetu, a dzięki właściwemu jej zaprojektowaniu może w znacznym stopniu zastąpić metodę „polecenia” przez członka rodziny czy znajomego.

Jeżeli z innego źródła pacjent się dowie o naszym gabinecie, to pierwsze co zrobi - w wyszukiwarce Google wpisuje „słowa kluczowe” by nas odnaleźć - z reguły miasto oraz specjalizację lub specjalizację i nazwisko. Potwierdzają to badania ankietowe. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zaprojektowanie strony gabinetu lekarskiego a następnie optymalne pozycjonowanie, aby uczynić ją łatwą do odnalezienia dla potencjalnego pacjenta..

Gdy nasza praktyka lekarska jest wysoce specjalistyczna, to dzięki właściwie zaprezentowanym informacjom oraz dzięki właściwemu spozycjonowaniu strony, pacjent trafi właśnie do naszego gabinetu.

Strona internetowa spełnia funkcję informacyjną, ale także reklamową i promocyjną. Powinniśmy zadbać o to, by dzięki naszej lekarskiej stronie www pacjent wybrał właśnie nas.

Wersja demonstracyjna

Zamów wersję demonstracyjną i sprawdź promocje w tym miesiącu!

Przygotujemy stronę z uruchomionym systemem CMS (system do edycji treści) i/lub rejestracją pacjentów online oraz propozycję projektu.

Skontaktujemy się z Tobą, aby dowiedzieć się co jest dla Ciebie najważniejsze.

Zamów demo