Blog informacyjny
991
Czytaj poprzedni wpis:

Pacjent w systemie

post-image

DLACZEGO KAŻDY LEKARZ POWINIEN MIEĆ SWOJĄ STRONĘ INTERNETOWĄ?

Przez Miłosz Piasecki

Czy jeszcze należy stawiać pytanie: dlaczego każdy lekarz powinien mieć stronę internetową?

Każdy lekarz, który już ma stronę internetową właśnie takiej odpowiedzi udzieli. W dzisiejszych czasach pacjent kontaktuje się z lekarzem dzięki jego stronie www. Pierwszy kontakt pacjenta z gabinetem lekarskim odbywa się coraz częściej poprzez stronę internetową gabinetu. Dlaczego? Gdyż dzisiaj pacjenci szukają stron internetowych lekarzy, pytają o adres strony. Posiadanie własnej strony internetowej można porównać z posiadaniem telefonu. Ten argument właściwie oddaje istotę problemu który rozważamy. Pacjenci zdobywają informację nie tylko o numerze telefonu lekarza, lecz poszukują adresu strony www. Jeżeli nie dysponują nim – dzięki wizytówce – to adres strony znajdują dzięki słowom kluczowym wpisanym do wyszukiwarki internetowej - dzięki odpowiedniemu spozycjonowaniu strony internetowej gabinetu lub przychodni trafiają właśnie do nas.

Dzisiaj lekarza „dla siebie” poszukuje się w Internecie, i za pomocą Internetu, a często dzięki internetowej rejestracji pacjentów następuje „umówienie się na pierwszą wizytę. Nie tylko ten lekarz, który prowadzi gabinet lekarski ma stronę internetową. Internet oraz własna strona to dzisiaj jedna z form aktywności człowieka. Ale, dla każdego lekarza prowadzącego prywatny gabinet własna strona jest po prostu wygodna i ułatwia pracę – wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie – jak dojechać do gabinetu, jakie są godziny przyjęć, na jakie usługi możemy liczyć oraz jak przygotować się do badania.

Wystarczy powiedzieć pacjentowi - proszę wejść na moją stronę – tam są wszystkie niezbędne informacje. Te wszystkie informacje oraz wiele innych są dostępne w każdej chwili na stronie gabinetu – czyli dzwoniący pacjent ma już większość niezbędnych informacji i wystarczy, że ustali dogodny termin wizyty lub dookreśli szczegóły. Prawie w każdym domu jest komputer z dostępem do sieci, gdyż coraz więcej osób – jak to się mówi (użyjmy anglicyzmu) - "jest online".

Po to współczesny człowiek jest "on line", aby zbierać informacje. Informacje na każdy temat, a czy jest ważniejszy temat niż zdrowie najbliższych oraz własne? Dzisiaj nie ma znaczenia, czy ktoś mieszka w centrum miasta, czy na jego obrzeżach. W małym miasteczku czy na wsi. Nie jest to ważne, a jest wręcz odwrotnie – właśnie do tego, by dotrzeć z naszą ofertą medyczną do każdego pacjenta własna strona intranetowa jest najlepszym narzędziem. Gdy współcześnie żyjącemu człowiekowi zaczyna coś dolegać poszukują pierwszych informacji w sieci. Następnym krokiem jest znalezienie lekarza prowadzącego gabinet lekarski – dzięki wyszukiwarce google.pl. Dlatego w tym miejscu należy jeszcze raz podkreślić ogromną rolę właściwego spozycjonowania strony internetowej gabinetu lekarskiego dla popularnych wyszukiwarek internetowych.

I oto kolejny, ale jeden z głównych powodów dlaczego powinniśmy posiadać własną stronę internetową – jeżeli nasz gabinet jej nie ma, to ograniczamy dostęp pacjenta do nas.

Czasem na drodze e-mailowej pacjenci mogą zwrócić się do nas z dodatkowymi pytaniami opisującymi swój problem, albo też po prostu za pomocą kilku kliknięć myszą od razu się zarejestrują na wizytę.

Dzięki stronie internetowej możemy w prosty i naturalny sposób dotrzeć do większej ilości ludzi. Każdy kto potrzebuje pomocy w określonej specjalizacji, łatwo znajdzie nasz gabinet lekarski. Internet jest o wiele skuteczniejszy niż każdy inny rodzaj dotarcia do pacjenta. Nie stanowiąc reklamy sam w sobie – stanowi idealną formę prezentacji naszego gabinetu, tak aby przyciągnąć potencjalnych pacjentów. Jeżeli jesteś lekarzem i prowadzisz gabinet, warto się zastanowić jak wielu pacjentów może nie trafić do Ciebie bo nie znaleźli odpowiednich informacji w Internecie lub znaleźli kolegę lub koleżankę tej samej specjalizacji.

Wersja demonstracyjna

Zamów wersję demonstracyjną i sprawdź promocje w tym miesiącu!

Przygotujemy stronę z uruchomionym systemem CMS (system do edycji treści) i/lub rejestracją pacjentów online oraz propozycję projektu.

Skontaktujemy się z Tobą, aby dowiedzieć się co jest dla Ciebie najważniejsze.

Zamów demo