Blog informacyjny
0
Czytaj następny wpis:

Rejestracja pacjenta do lekarza przez internet

Czytaj poprzedni wpis:

JAK PACJENCI ZNAJDUJĄ SWOJEGO LEKARZA

post-image

DLACZEGO INTERNETOWA REJESTRACJA PACJENTÓW ZYSKUJE NA POPULARNOŚCI?

Przez Miłosz Piasecki

Dla każdego lekarza inny aspekt internetowej rejestracji pacjenta może być najważniejszy, ale każdy kto ją stosuje już wie, że kapitalnie ułatwia sprawne zarządzanie gabinetem lekarskim oraz optymalnie organizuje naszą pracę.

W XXI wieku komputer stał się narzędziem pracy lekarza. Na twardym dysku gromadzi oraz przetwarza informacje zawodowe, czasem tworzy własne bazę danych. Komputer ułatwia życie, a dzięki Internetowi coraz częściej służy do komunikowania się ze światem.

Miejsce w hotelu, wycieczka, bilety do teatru czy na imprezę – uzyskanie informacji oraz rezerwacja dokonuje się za pomocą komputera i sieci. Dlatego naturalną koleją rzeczy na popularności zyskuje internetowa rejestracja.

Pacjent sam poszukuje tej możliwości i formy rejestracji wizyty lekarskiej. Jeżeli ma do wyboru – telefon do gabinetu, rejestrację osobistą co często wiąże się ze staniem w kolejce lub internetową rejestrację, wybór staje się zrozumiały. Dlatego lekarze posiadający gabinety, a także Placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej coraz częściej oferują pacjentom możliwość internetowej rejestracji wizyty.

Z punktu widzenia pacjenta internetowa rejestracja jest najprostszym i wyjątkowo szybkim sposobem zorientowania się w wolnych i dogodnych terminach. Dzięki temu pacjent nie trafi na zajęty telefon, nie musi osobiście zapisywać się na wizytę, gdyż w dowolnej chwili może się zalogować i kilkoma kliknięciami myszy zarezerwować termin.

Internetowa rejestracja jest przyjazną dla pacjenta metodą zapisania się na wizytę. Kontakt z pacjentem za pomocą rejestracji internetowej oferuje dodatkowe możliwości - przykładowo system przypomnień powiadomień SMS. SMS wysłany dzień wcześniej lub kilka godzin przed wizytą - w dowolnym momencie - przypomni pacjentowi o wizycie. Jeżeli wskazany jest cykliczny kontakt pacjenta z lekarzem - SMS przypomni o tym. Informacja o koniecznym badaniu kontrolnym czy dodatkowej konsultacji wysłane może być automatycznie za pomocą systemu powiadomień SMS.

Używając modnego ostatnio zwrotu – kontakt pacjenta z lekarzem jest „online”. Lekarz lub personel medyczny również, jeżeli nie ma takiej konieczności nie musi się łączyć się z pacjentem osobiście, gdyż „rejestracja internetowa” uczyni to automatycznie, często sama „przypomni” o właściwym momencie.

Internetowa rejestracja pozwala zaoszczędzić czas lekarza, a czasem pozwala zrezygnować z usług osoby dotychczas zajmującej się rejestracją. Dzięki tej formie rejestracji łatwiejsza staje się również zmiana terminu wizyty, jeżeli zajdzie taka konieczność.

Internetowa rejestracja pacjentów zyskuje na popularności, gdyż staje się koniecznym elementem zarządzania gabinetem lekarskim i przede wszystkim wszechstronną formą kontaktu z pacjentem oferującą wciąż nowe możliwości.

Wersja demonstracyjna

Zamów wersję demonstracyjną i sprawdź promocje w tym miesiącu!

Przygotujemy stronę z uruchomionym systemem CMS (system do edycji treści) i/lub rejestracją pacjentów online oraz propozycję projektu.

Skontaktujemy się z Tobą, aby dowiedzieć się co jest dla Ciebie najważniejsze.

Zamów demo